Tag "Papal Foundation"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата и се заблагодари на каритативната организација Papal Foundation

На средбата со членовите на американската каритативната организација Papal Foundation, папата Фрањо им се заблагодари за дарежливата поддршка за него и Црквата ширум светот, како и за промовирањето на сеопфатниот

Ватикан

Папата: Сочувството е најголемиот Божји дар

Папата Фрањо ги прими на аудиенција во Ватикан членовите на „Papal Foundation“, католичкa организација кој од 1988 година ги поддржува финансиски милосрдни дела на Папата во светот.