Tag "љубомора"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Света Марта: Црвот на љубомора нè наведува да донесуваме лош суд за другите

Зборувајќи на светата Литургија за литургиските читање, папата се осврна на љубомората на царот Саул кон Давид, при што ги предупреди верниците на ‘црвот на љубомората’ поради кој лошо ги

Ватикан

Папата: Чувајте се од љубоморното озборување

Папата Фрањо на празникот на света Агнеса девица и маченица, 21 јануари служеше света Литургија во домот Света Марта, а во проповедта зборуваше за љубомората и зависта.