Tag "Јужна Африка"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Поддржете ги гестовите кои овозможуваат преговори во Украина и Светата Земја

По молитвата Царице небесна во недела 7 април 2024 година, Папата ги охрабри верниците да продолжат да се молат за прекин на конфликтите, охрабрувајќи ги оние кои работат на намалување

Вести Свет

Надбискупот на Дурбан: Африка мора сама да си помогне

Новоименуваниот архиепископ на јужноафриканскиот град Дурбан Зигфрид Мандла Јвар (64) ја повика Владата на поголема независност во борбата против Ковид-19.