Tag "Јувентус"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со фудбалерите на Јувентус и Лацио

Нека спортските „ѕвезди“ бидат пример за посветеност, простување, хармонија и човечност,

Ватикан

Папата: Сведочете ги вистинските вредности на спортот

Бидете сведоци на вистинските вредности на спортот – е поттикот на папата Фрањо упатен до играчите, тренерите и членовите на раководството на италијанските фудбалски клубови Јувентуси Милан