Tag "Јангон"

Врати се на почетна
Вести Свет

После 50 години, прво јавно славење на Божиќ во Мјанмар

Христијанските заедници во Мјанмар прв пат после 50 години го прославија Божиќ на улиците во Јангон. Божиќ во минатото се славел строго во црквите, а сега по целиот град, со

Вести Свет

Кардинал Бо: Папата да се сретне со сите верски водачи во Мјанмар

На 27 ноември 2017 година, папата Фрањо ќе слета во Јангон, и ќе ја започне своја посета на Мјанмар.