Tag "Хонг Конг"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Му посакувам се најдобро на благородниот кинески народ

Светиот Отец го поздрави кинескиот народ на крајот од светата Литургија која ја служеше во главниот град на Монголија, Улан Батор и ги повика кинеските католици да бидат добри христијани

Ватикан Вести

Светиот Престол изразува загриженост за апсењето на кардинал Зен

Кардиналот Јозеф Зен е приведен во Хонг Конг од страна на полициските сили формирани да ја надгледуваат националната безбедност и е обвинет за „заговор со странски сили“ во врска со