Tag "Фестивалот на социјалната наука на Црквата"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Потребна е храброст за промена по пандемијата

Папата Фрањо преку видео порака се обрати до учесниците на Фестивалот на социјалната наука на Црквата кој се одржува во Верона од 25 до 28 ноември, и изрази благодарност за