Tag "Трамп"

Врати се на почетна
Вести Свет

Трамп ќе учествува на Маршот за живот во Вашингтон

Американскиот претседател Доналд Трамп на 24 јануари ќе учествува на Маршот за живот во Вашингтон. Ова е прв пат во 47 годишната историја на движењето против абортусот да учествува на

Ватикан Вести

Папата ќе се сретне со американскиот претседател Трамп

Папата Фрањо ќе го прими американскиот претседател Доналд Трамп на 24 мај 2017 година