Tag "Тавадрос II поглавар на Коптската православна Црква и патријарх на Александрија"

Врати се на почетна
Вести Свет

Коптскиот патријарх Тавадрос II му го честиташе Велигден на папата Фрањо

Тавадрос II поглавар на Коптската православна Црква и патријарх на Александрија му го честиташе на папата Фрањо Велигден кој голем број православни Цркви кои го следат јулијанскиот календар го слават