Tag "Социјален центар"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папа: Не плашете се да учествувате во револуцијата на нежност

Поздравувајќи ги децата за кои се грижи Социјалниот центар на отец Давид де Оливеира Мартинс во Брага, Португалија, папата Фрањо ги охрабри да не се плашат да учествуваат во „револуцијата

Вести Македонија

Осветен свештеничкиот дом и социјалниот центар во Сарај

На 21 октомври 2018 година, по повод осветувањето на свештеничкиот дом и социјалниоот центар при парохијата „Свети великомаченик Димитриј“, во село Сарај, се служеше света Архиерејска Литургија предводена од Н.В.П

Вести Македонија

Најава: Благослов на нов социјален центар и свештенички дом во Сарај

На 21 октомври 2018 година во 10.30 часот во парохијата „Свети великомаченик Димитриј“,