Tag "римски пароси"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до паросите: Бидете близу до народот и слушајте го

Гледајте ја реалноста без страв за да го откриете сето добро кое постои – е повикот со кој папата Фрањо го заврши својот говор на традиционалната средба со римските пароси,

Ватикан

Папата Фрањо на ручок со римските пароси

По завршувањето на Литургијата со посвета на елеј во Ватикан, светиот отец ручаше со десетина рисмки пароси, кои беа присутни на Литургијата.