Tag "Православната црква"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо се сретна со патријархот Вартоломеј I во Ватикан

Папата Фрањо се состана со екуменскиот патријарх Вартоломеј I – завчера во Ватикан, соопшти прес-службата на Светиот Престол.