Tag "постари свештеници"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до постарите свештеници: Староста не е болест, туку привилегија

„Вие не сте само приматели на помош, туку и активни актери во заедницата“, им напиша папата Фрањо на постарите свештеници од италијанскиот регион Ломбардија, кои се собраа со своите бискупи