Tag "покајание"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо: Слово, Леб, сиромаштво

Папата Фрањо, во неделата на 1 октомври, својата пастирска посета во италијанските градови

Ватикан

Папата: За да ти биде простено, треба да простиш

„Единственото нешто што ни треба во животот е да ни биде простено, да бидеме ослободени од злото и неговите смртни последици“. Ова го истакна Папата на Генералната аудиенција, на плоштадот