Tag "Пожешка бискупија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го именува монсињор Иво Мартиновиќ за Пожешки бискуп

Апостолската нунцијатура во Република Хрватска во понеделник, 11 март 2024 година, објави дека папата Фрањо го именува монсињор Иво Мартиновиќ за нов Пожешки бискуп.