Tag "плажа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата донира за плажа за лица со посебни потреби

Папскиот делител на милостина, монс. Конрад Крајевски, од името на Светиот Отец дарува парична сума

Свет

Верата се живее само кога се пренесува

Папата Фрањо ги поздрави и благослови младите мисионери кои овие денови го донесуваат Евангелието на плажите во италјанското туристичко место Риконе.