Tag "Пендаровски"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го прими претседателот Пендаровски

Папата Фрањо на 27 мај 2021 година го прими во аудиенција претседателот Стево Пендаровски, кој престојува во посета на Италија и Светиот Престол Столица, по повод манифестацијата „Македонија во чест

Вести Македонија

Средба на претседателот Пендаровски со поглаварите и претставниците на верските заедници

Во претседателската резиденција на Водно, денес 8 април 2021, година се одржа средба на Претседателот Стево Пендаровски со поглаварите и претставниците на верските заедници наведени во Уставот на Македонија.

Вести Македонија

Поглаварите на верските заедници на средба со претседателот Пендаровски

На 17 декември 2019 година поглаварите и претставниците на верските заедници наведени во Уставот беа примени од претседателот Пендаровски