Tag "Педро Марија Гимараес де Мело"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Верата им дава хармонија на семејствата, на Црквата и на светот

Светиот Отец во петок 26 август 2022 година го прими големото семејство на Педро Марија Гимараес де Мело, кое е на ходочастие во Ватикан. Токму овие претприемачи нудат работа на