Tag "Парис"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Монсињор Лоран Улрих е новиот париски надбискуп

Светиот отец Фрањо во вторник 26 април 2022 година го именува актуелниот надбискуп на Лил, Лоран Улрих, за надбискуп на Париз, соопшти Канцеларијата за печат на Светиот Престол.