Tag "Папска молитвена иницијатива"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Молитвена накана на Папата за септември: Заштита на морињата и океаните (Видео)

На својот профил @pontifex на социјалната мрежа Твитер, папата Фрањо во саботата на 31 август ја објави молитвената накана за месец септемви, посветена на заштитата на океаните.