Tag "пандемија"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Епископот Стојанов се заблагодари на свештениците, монаштвото и верниците за одговорното однесување за време на пандемијата

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопскиот епарх, д-р Киро Стојанов на 27 мај 2020 година упати допис до свештениците, монаштвото и верниот народ во кој меѓу другото се навраќа на

Ватикан Вести

Дали молитвата на папата Фрањо придонесе за запирање на коронавирусот?

Последните неколку месеци Италија презема екстремни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Ватикан Вести

Објавена книга со мисли на папата Фрањо за живот после пандемијата

Ватиканската издавачка куќа (LEV) ја објави книгата „Живот после пандемијата“ со осум текста од папата Фрањо, односно неговите говори и пораки во периодот од 27 март до 22 април, во

Ватикан Вести

 Папа: Да се молиме заедно како браќа Бог да нè ослободи од сите пандемии

На Литургијата во Домот „Света Марта“ на 14 мај 2020 година папата Фрањо потсети на Денот за молитва до Господ за завршеток на пандемијата од коронавирусот, кој го поттикна Високиот

Ватикан Вести

Претседателот на Европскиот совет разговараше со Папата

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел на 11 мај телефонски разговара со папата Фрањо.

Вести Свет

Во Италија од 18 мај литургиски славења со присуство на народ

Италијанската бискупска конференција потпиша протокол со Италијанската Влада со кој повторно се дозволуваат црковни прослави со присуство на народ.