Tag "пазар"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ангел Господов: Молитва и братство за да се изгради свет кој е дом, а не пазар

Во своето пладневно обраќање до верниците присутни на плоштадот Свети Петар пред молитвата Ангел Господов во недела 3 март 2024 година, папата Фрањо поттикна за време на постот да тргнеме

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочувство за загинатите во Ирак

Папата Фрањо изрази сочувство до семејствата на загинатите во експлозијата на пазар во Багдад. Светиот Отец, кој ја посети земјата во март, повторно повика на помирување во Ирак.