Tag "Медијасет"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Насилството врз жените е „речиси сатански проблем“

Италијанската комерцијална телевизија Медијасет, во склоп на специјална емисија емитувана во недела 19 декември 2021 година, објави разговор на папата Фрањо и четири лица од маргините на општеството: жена, која