Tag "масакар"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Крвопролевање во Тајланд. Сочувство на Папата по повод тој страшен напад

Во телеграмата потпишана од државниот секретар кардинал Паролин, папата Фрањо се моли за жртвите од масакрот во градинка во еден рурален град во Тајланд, каде што поранешен полицаец уби 22

Ватикан Вести

Папата за Украина: Во име на Бога, запрете со овој масакр

Светиот Отец по молитвата Ангел Господов упати силни зборови: „Со болка во срцето го придружувам мојот глас со гласот на обичните луѓе кои се молат за крај на војната. Во

Ватикан Вести

Папата упати телеграма по масакарот во Бразил

Мир на оние кои загинаа во несреќата на 11 декември 2018 година.