Tag "лоза"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се молеше за учениците, студентите, наставниците и професорите кои мора да најдат нов начин за поучување

Папа Фрањо на утринската Литургија на 13 мај 2020 година во Домот на Света Марта го молеше Господ да им даде на учениците, студентите, наставниците и професорите храброст да одат

Вести Свет

Поради католичката вера е избришана од наследството на британската круна

Принцезата Александра од Хановер е избришана од наследничката листа на британската круна, бидејќи неодамна стана член на Католичката црква, пренесува Ројал Централ.

Ватикан Вести

Папата: Христијанската љубов се раѓа од средбата со Исус

Христијанската љубов не се раѓа од идеологија, туку од средбата со Исус – истакна папата Фрањо за време на пладневниот наговор на плоштадот Свети Петар, на 29 април 2018 година.