Tag "Кметец"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го именува Словенецот фра Кметец за надбискуп на Измир

На празникот Безгрешно зачнување на Пресвета Богородица, 8 декември 2020 година, Светиот Отец го именува фра Мартин Кметец, ОФМ конвентуалец за надбискуп и митрополит на Измир (Смирна) во Турција, соопшти