Tag "Ким Јонг"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ја нарече средбата на претседателите на САД и Северна Кореја пример за културата на средба

После молитвата Ангел Господов на плоштадот Свети Петар во недела 30 јуни 2019 година, папата Фрањо се осврна на средбата помеѓу претседателите на САД, Доналд Трамп и Северна Кореја, Ким