Tag "Квиринале"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го посети претседателот на Италија Серџо Матарела

Папата Фрањо на 10 јуни 2017 година беше во официјална посета на претседателот на Италија, Серџо Матарела, чија резиденција се наоѓа во палата Квиринале во Рим.