Tag "катедрала Струмица"

Врати се на почетна
Македонија

Кардиналот Паролин се сретна со верниците во Струмица

Во попладневните часови во сабота 19 март 2016 година во Катедралата „Успение на Пресвата Богородица“ во Струмица кардиналот Паролин, придружуван од месниот епископ монс. Стојанов

Македонија

Катедралата во Струмица слави 90 годишен јубилеј

Во недела 15 ноември 2015 година со почеток во 10.30 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Апостолски егзарх во Македонија ќе служи света архиерејска Литургија