Tag "кардинал Шонборн"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кардинал Шонборн по посетата на Сирија: Мирот е повеќе од отсуство на оружјето

Кардинал Кристоф Шонборн за Ватикан њуз раскажа за својата неодамнешна посета на Сирија истакнувајќи ја трагедијата на младите луѓе кои се принудени да победнат.

Ватикан Вести

Папата упати телеграма со сочувство до виенскиот надбискуп, кардинал Шонборн

Светиот Отец упати телеграма со сочувство до виенскиот кардинал Кристоф Шонборн, која ја потпиша државниот секретар на Светиот Престол, кардинал Пиетро Паролин – соопшти во вторник 3 ноември Канцеларијата за