Tag "кардинал Хозе Толентино де Мендонса"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Хозе Толентино де Мендонса е именуван за префект на Дикастеријата за култура и образование

Папата Фрањо го именува кардинал Хозе Толентино де Мендонса, поранешен архивар и библиотекар на Светата Римска Црква, за префект на Дикастеријата за култура и образование, објави во понеделник, 26 септември