Tag "Кардинал Пизабала"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кардиналот Пизабала предупредува за глад во Светата Земја

Во интервју за италијанската телевизија ТВ2000, латинскиот патријарх на Ерусалим, кардиналот Пјербатиста Пицабала, предупреди дека сега за прв пат во Светата Земја се јавува проблемот со гладот, пренесува Kathpress во

Вести Свет

Кардинал Пизабала: Се плашам од многу долга војна, треба да работиме на примирје

Ерусалимскиот латински патријарх кардинал Пизабала, кој вчера се врати во Израел, изрази тага и вознемиреност поради настаните на Блискиот Исток и даде смирувачки вести за состојбата на христијаните во Газа.