Tag "Казал дел Мармо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата на Велики Четврток: Животот е поубав кога си помагаме

На Велики Четврток, 6 април 2023 година, како и во 2013 година, папата Фрањо ја предводеше Светата Литургија Вечера Господова во казнено-поправниот дом за малолетници Казал дел Мармо, во предградието

Ватикан Вести

На Велики Четврток Папата повторно ќе служи во затворот Казал дел Мармо

Папата Фрањо на Велики Четврток ќе ја служи светата Миса – Господова вечера со затворениците во затворот за малолетници, во предградието на Рим, каде што ја служеше таа Велигденска богослужба