Tag "Кабалеро"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Шпанецот Кабалеро именуван за генерален секретар на ватиканскиот Секретаријат за економија

Папата Фрањо го именува економистот Максимино Кабалеро Леда за генерален секретар на Ватиканскиот секретаријат за економија, објави во вторник 4 август Канцеларијата за печат при Светиот Престол.