Tag "здравствена состојба"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо нема температура, состојбата се подобрува

Директорот на Канцеларијата за печат на Светиот Престол, Матео Бруни, во понеделник, 27 ноември, изјави дека томографијата на која папата Фрањо беше подложен во саботата попладне на 25 ноември во