Tag "Едит Брук"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ненадејно ја посети Едит Брук

Папата Фрањо во сабота попладне на 20 февруари 2021 година во Рим ја посети унгарско-италијанската писателка Едит Брук, која го преживеала нацистичкиот логор Аушвиц.