Tag "Ден на трудот"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да се молиме сите да можат да уживаат во достоинството на работата и убавината на одморот

На празникот свети Јосиф работник, папата Фрањо на светата Литургија се молеше за сите работници да имаат достоинствена работа и за да можат да уживаат во убавината на одморот.