Tag "даночници"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Даноците, ако се праведни, се во служба на општото добро

Папата Фрањо во понеделник 31 јануари 2022 година прими делегација од вработени во италијанската даночна управа, на која како пример им го даде свети Матеј, цариник, и истакна три вредности