Tag "Дака"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата со порака до учесниците на форумот за миграција и развој

Папата Фрањо испрати порака до учесниците на Глобалниот форум за миграција и развој кој

Ватикан

Папата: Крвопролевањето во Дака е дело против Бог

Папата го изрази своето жалење заради крвопролевањата кои се случија на 1 јули во Дака, Бангладеш. Во пораката која ја потпиша неговиот државен секретар кардинал Пиетро Паролин,