Tag "Гугероти"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата загрижен за ситуацијата во Белорусија

Специјалниот пратеник на папата Фрањо, надбискупот Клаудио Гугероти се сретна со белорускиот претседател Александар Лукашенко во Минск на 17 декември и ја пренесе загриженоста на Папата за актуелната состојба во