Tag "гревови"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Господ бара од нас да бидеме вистинити во срцето

Нека Господ ни ја даде благодатта на „внатрешна вистина“, молеше папата Фрањо во текот на светата Литургија, во домот Света Марта на 20 октомври 2017 година.

Ватикан

Папата прогласи Светски молитвен ден за заштита на Созданието

Католиците и православните заедно со молитва за заштита на Созданието. Со писмо до кардиналот Питер Турскен и кардиналот Курт Кох, односно претседателите на Папскиот совет „Правда и мир“