Tag "градоначалник"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата неочекувано телефонираше на властите во Ница

Светиот Отец им телефонираше на властите во француски град Ница погоден од тероризмот, прашувајќи ги како би можел да помогне во поглед на минатонеделниот напад во кој 84 луѓе го

Свет

Лондонските епископи го поздравија изборот на новиот градоначалник на Лондон

„Го поздравувам Садик Кан, како нов градоначалник на Лондон“. Така кардиналот Винсент Николс, претседател на Eпископската конференција на Велика Британија и Велс го коментираше изборот на новиот градоначалник на британската