Tag "Голобален пакт"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Образованието е чин на надеж

Папата Фрањо испрати видео порака до учесниците на симпозиумот, кој започна на 16 декември во Вилата Пиј IV во Ватикан под мотото „Образованието е чин на надеж“, во организација на