Tag "Глеисон Де Паула Соуза"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Вероучителот Глејсон Де Паула Соуза е нов секретар на Дикастеријата за лаици, семејство и живот

Глеисон Де Паула Соуза, 38 годишне Бразилец, оженет и татко на две ќерки е професор во средно училиште во италијанскиот регион Апулија. Папата Фрањо го именува за нов секретар на