Tag "Гемранија"

Врати се на почетна
Вести Свет

Помош од Меѓународниот Каритас за жртвите од поплавите

Меѓународниот Каритас обезбеди 1,5 милиони евра помош за жртвите од поплавите во германските сојузни покраини Рајнланд – Фалц и Северна Рајна-Вестфалија.. Претседателот на Германскиот Каритас Петер Неер во понедленик 19