Tag "вулкан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Охрабрување од Папата за жителите на островот Ла Палма по ерупцијата

Ве следам во обновата – стои во пораката на папата Фрањо до жителите на шпанскиот остров Ла Палма, кои од септември страдаат од последиците на вулканските ерупции. Видео пораката е

Ватикан Вести

Папата Фрањо жали за жртвите од ерупцијата на вулканот „Фуего“

Во телеграмата која ја потпиша Папскиот државен секретар кардиналот Пиетро Паролин, на сите кои ги погоди таа природна катастрофа, папата Фрањо моли за даровите на солидарност, духовен мир и христијанската