Tag "воз"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата изрази сочувство за железничката несреќа во Грција

Папата Фрањо ја изразува својата тага и сочувство за жртвите од директниот судир на патнички и товарен воз во Грција, во кој загинаа најмалку 36 луѓе, а повеќе од 85