Tag "Вознесение на небо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата повика на молитва за Авганистан и Хаити

По молитвата Ангел Господов во недела 15 август 2021 година, папата Фрањо се приклучи на еднодушната загриженост за ситуацијата во Авганистан и упати молитва за да престане татнежот на оружје.

Ватикан Вести

Ангел Господов: Понизноста е патот што води до слава во небото

Да ја чествуваме Марија и да се молиме таа да нѐ придружува на патот што води од Земјата кон Небото, низ патеките на маленкоста и служењето што го одбележаа животот