Tag "Влодомир Зеленски"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо се сретна со украинскиот претседател Зеленски

Украинскиот претседател пристигна во Рим утрото на 13 мај 2023 година. Имаше средба со претседателот на Италија Серџо Матарела и премиерката Џорџо Мелони; попладневна средба со папата Фрањо, вторпат лично,