Tag "Вим Вендерс"

Врати се на почетна
Вести Свет

Документарниот филм „Папата Фрањо – човек од збор“ доаѓа во кината во САД

По светската премира на фестивалот во Кан филмот во петок, на 18 мај 2018 година, тргнува во дистрибуција во САД.

Ватикан Вести

Документарен филм: Папата Фрањо – човек од збор

На филмскиот фестивал во Кан е објавено дека филмскиот продуцент, кој е три пати номиниран